ÖZGE YILDIRIM

Özge YILDIRIM

2009 yılında G.Ü. Biyoloji Bölümünden mezun olduktan sonra 2009-2013 yıllarında A.Ü DTCF Tiyatro Bölümü Tiyatro Tarihi ve Teorisi Ana Bilim Dalında okudu.

Toplum Gönüllüleri Vakfı’nda Sivil Toplum ve Gönüllülük Eğitimi Anahtar Sertifikası- Proje Yönetimi Anahtar Sertifikası- ve Gönüllü Projelerde Ekip Çalışması Anahtar Sertifikası aldı. Toplum Gönüllüleri Vakfı Yaratıcı Sanatlar Topluluğu’nda Kuramsal ve Uygulamalı Tiyatro eğitimi aldı.

2008 yılından beri Çatı Tiyatro’ da, Nar Tiyatro’ da, Kentpark Tiyatro’ da oyuncu olarak görev aldı.

Üyesi olduğu OYTAD ‘dan (Oyun ve Tiyatro Akademisi Derneği) ‘Drama Liderliği Eğitimi’ ve ‘Doğaçlama Tiyatro Eğitimi’aldı.

Latin Dansları ve Arjantin Tango eğitimi aldı ve Arjantin Tango eğitmenliği yaptı.

2009 yılından itibaren çocuklarla ve yetişkinlerle doğa, bilim, el becerisi ve sanat atölyeleri gerçekleştirmektedir. Kostüm, dekor, aksesuar ve afiş tasarımı; sanatsal fotoğrafçılık üzerine çalışmalar yapmaktadır. Beden hafızası, performans, kukla, clown oyunculuk, obje tiyatrosu ve beden oyunculuğu üzerine çalışmaktadır.

Halen Patik sahne’ de oyuncu, yazar, yönetmen olarak görev almaktadır. 4-6, 7-9, 10-12 yaş gruplarına ve yetişkinlere drama eğitimi vermektedir ve Tiyatro 1112 Garaj’da oyunculuk yapmaktadır.